Skoč na obsah Skoč na menu
Štátny komorný orchester Žilina
zväčšiť písmo | zmenšiť písmo
en sk

HUDBA EÚ - DÁNSKO


štvrtok 09. 03. 2017 o 1900 hod.
vstupné: 8,- 10,- 12,-€
platia abonentné vstupenky A 
Orchestrálny abonentný cyklus "A"


Ilya Stupel, dirigent, Švédsko
Milan Paľa, husle


pôvodne plánované vystúpenie klavírneho dua J. Čižmarovič a Sh. Kawasaki sa prekladá do ďalšej sezóny, nakoľko jeden z našich dvoch koncertných klavírov je do konca marca v oprave v Hamburgu. 
Jakuba Čižmaroviča si budete môcť vypočuť v tejto sezóne na festivale Allegretto v piatok 7.4.2017, kedy zahrá so Slovenským mládežnickým orchestrom slávny Čajkovského klavírny koncert b mol.

program:

Ludwig van Beethoven
Predohra Egmont op. 84

Felix Mendelssohn-Bartholdy
Koncert d mol pre husle a sláčiky 

Niels Wilhelm Gade
Symfónia č. 4 B dur op. 20
k 200. výročiu narodenia autora


 

Stupel_2.jpgPalaMilan1_-_mala.jpg

 

Na úvod koncertu zaznie vášnivá predohra Egmont k rovnomennej Goetheho tragédii, ktorej autorom je L. van Beethoven. Po ňom si poslucháči vypočujú Husľový koncert d mol op. posth., ktorý sa síce popularitou nemôže rovnať slávnemu koncert e mol, avšak rozhodne za ním nezaostáva z hľadiska hudobnej krásy a virtuozity. Interpretom koncertu bude jeden z najpopulárnejších slovenských huslistov súčasnosti Milan Paľa, ktorý s ŠKO spolupracuje pravidelne. Naposledy s n ím účinkoval na turné v Belgicku v októbri 2016. Druhá polovica koncertu predstaví žilinskému publiku významného predstaviteľa dánskej hudby 19. storočia Nielsa W. Gadeho a bude patriť jeho romantickej symfónii č. 4 B dur. Touto skladbou si ŠKO uctí 200. výročie narodenia skladateľa a zároveň priblíži domácemu publiku hudbu ďalšej krajiny EÚ.


Pôvodne plánované vystúpenie klavírneho dua J. Čižmarovič a Sh. Kawasaki sa prekladá do ďalšej sezóny, nakoľko jeden z našich dvoch koncertných klavírov je do konca marca v oprave v Hamburgu. 
Jakuba Čižmaroviča si budete môcť vypočuť v tejto sezóne na festivale Allegretto v piatok 7.4.2017, kedy zahrá so Slovenským mládežnickým orchestrom slávny Čajkovského klavírny koncert b mol.


 / Kde nás nájdete / Kontaktný formulár / Úvodná stránka / Podmienky používania / RSS kanál / © 2019 Štátny komorný orchester Žilina