Skoč na obsah Skoč na menu
Štátny komorný orchester Žilina
zväčšiť písmo | zmenšiť písmo
en sk

Koncert ŠKO na Medzinárodnom festivale Hudba pod diamantovou klenbou!

piatok 21. júna 2013 o 19.00
Hradný kostol sv. Kataríny Kremnica

zobraziť »»

ŠKO, M. KATZ, Y. Arnheim-flauta, J. Figura-flauta

Štvrtok 13.06.2013 o 1900 hod.
platia abonentné vstupenky AB
vstupné 8,00,  10,00  a 11,00€

Dirigent: Misha Katz, Rusko - Francúzsko
Sólisti: Yossi Arnheim, flauta, Izrael
Ján Figura, flauta

Program:
Domenico Cimarosa
Koncert G dur pre dve flauty a orchester

Wolfgang Amadeus Mozart
Koncert pre flautu a orchester D dur KV 314

Franz Schubert
Symfónia č. 4 c mol

zobraziť »»

Koncert ŠKO na Medzinárodnom festivale Musica Sacra!

9. júna 2013 o 19:00hod.
Piaristický kostol sv. Ladislava Nitra

zobraziť »»

ŠKO, V. KIRADJIEV

Štvrtok 06.06.2013 o 1900 hod.
platia abonentné vstupenky AB
vstupné 6,00,  8,00  a 9,00€

Dirigent: Vladimír Kiradjiev, Bulharsko - Rakúsko
Michal Ochodnický, akordeón, Konzervatórium Žilina
Viktória Kovalčíková, hoboj, Akadémia umení Banská Bystrica

Program:
Albert Roussel
Concert pour petit orchestre op. 34

Bronislaw Kazimierz Przybylski
Concerto classico pre akordeón a orchester

Bohuslav Martinu
Koncert pre hoboj a orchester

Jacques Ibert
Divertissement

zobraziť »»

ŠKO, V. SCHMIDT - GERTENBACH, I. Keramidis-husle

Štvrtok 30.05.2013 o 1900 hod.
platia abonentné vstupenky AB
vstupné 6,00,  8,00  a 9,00€

Dirigent: Volker Schmidt - Gertenbach, Nemecko
Sólista: Iason Keramidis, husle, Grécko

Program:

Felix Mendelssohn-Bartholdy
Predohra Hebridy

Wolfgang Amadeus Mozart
Koncert G dur KV 216 pre husle a orchester

Carl Maria von Weber
Symfónia č. 1 C dur op.

zobraziť »»

ŠKO, O. DOHNÁNYI

Štvrtok 16.05.2013 o 1900 hod.
platia abonentné vstupenky AB
vstupné 6,00,  8,00  a 9,00€

Koncert v spolupráci s vysokými hudobnými školami a Konzervatóriom Žilina

Dirigent: Oliver DOHNÁNYI
Sólisti: Zuzana Vontorčíková, klavír
Jana Kulkovská, flauta


Program:

Ján Zach
Symfonická predohra Cvetoslav – svetová premiéra
(venované 1150. výročiu príchodu Cyrila a Metoda na územie Veľkej Moravy)

Felix Mendelssohn-Bartholdy
Koncert č. 1 g mol  op. 25 pre klavír a orchester

Wolfgang Amadeus Mozart
Koncert G dur pre flautu a orchester

Maurice Ravel
Bolero

zobraziť »»

ŠKO, N. GIULIANI, E. Hornyáková - soprán

Štvrtok 09.05.2013 o 1900 hod.
platia abonentné vstupenky AB
vstupné 6,00,  8,00  a 9,00€

Dirigent: Nicola GIULIANI, Taliansko
Sólistka: Eva Hornyáková, soprán

Program:
v 1. polovici programu operný galakoncert
z opier
Giuseppe Verdiho k 200. výročiu narodenia skladateľa:
Sicílske nešpory - predohra
Otello - Canzone del Salce a Ave Maria
La Traviata - predohra k 1. dejstvu
Maškarný bál - Preludio
Trubadúr - Tacea la notte placida

Ludwig van Beethoven
Symfónia č. 7 A dur op. 92

zobraziť »»

XXIII. STREDOEURÓPSKY FESTIVAL KONCERTNÉHO UMENIA

Sobota 20.04.2013 o 1900 hod.

SYMFONICKÝ ORCHESTER SLOVENSKÉHO ROZHLASU

Dirigent: Pieter-Jelle de BOER, dirigent (Holandsko)
Sólisti: Alena BAEVA, husle (Rusko)
Alexandre DOISY, saxofón (Francúzsko)
držiteľ Ceny hudobnej kritiky SFKU 2012

Program:
Johannes Brahms: Koncert pre husle a orchester D dur, op. 77
Jacques Ibert: Concertino da camera pre altový saxofón a orchester
Alexander Glazunov: Koncert pre altový saxofón a orchester Es dur, op. 109
Johannes Brahms: Variácie na Haydnovu tému, op. 56

Vstupné:  6,- 7,- 8,-  € Platia abonentné vstupenky na SFKU

zobraziť »»

XXIII. STREDOEURÓPSKY FESTIVAL KONCERTNÉHO UMENIA

Piatok 19.04.2013 o 1900 hod.

KOMORNÝ KONCERT

Alexej GORLATCH, klavír (Ukrajina)

Program:

Ludwig van Beethoven: Sonáta č. 14 cis mol, op. 27 č. 2  „Mesačného svitu“

Fryderyk Chopin: Mazúrky, op. 67

Fryderyk Chopin: Etudy, op. 10

 

Elena GALITSKAYA, soprán (Rusko)

Simon LEPPER, klavír (Veľká Británia)

Program:

Sergej Rachmaninov: Piesne, výber

Giacomo Puccini: „O mio babbino caro“ ária Lauretty z opery Gianni Schicchi

Gioacchino  Rossini: „Una voce poco fa“ ária Rosini z 1. dejstva opery Barbier zo Sevilly

 

Vstupné: 4,- € Platia abonentné vstupenky SFKU

zobraziť »»

XXIII. STREDOEURÓPSKY FESTIVAL KONCERTNÉHO UMENIA

Štvrtok 18.04.2013 o 1900 hod.

ŠTÁTNY KOMORNÝ ORCHESTER ŽILINA

Dirigentka: Ewa STRUSIŃSKA (Poľsko)

Anneleen LENAERTS, harfa (Belgicko)

Narek HAKHNAZARYAN, violončelo (Arménsko)


Program:

Ludwig van Beethoven: Egmont, koncertantná predohra, op. 84

Reinhold Gliére: Koncert pre harfu a orchester Es dur, op. 74

Antonín Dvořák: Koncert pre violončelo a orchester h mol, op. 104

 

Vstupné: 6, -  7,-  8,- €  Platia abonentné vstupenky SFKU

zobraziť »»

XXIII. STREDOEURÓPSKY FESTIVAL KONCERTNÉHO UMENIA

Streda 17.04.2013 o 1900 hod.

KOMORNÝ KONCERT

András CSÁKI, gitara (Maďarsko)

Program:

Johann Sebastian Bach: Prelúdium E dur (BWV 1006/a)

Georg Philipp Telemann: Husľová fantázia č. 1 A dur, verzia pre gitaru

Mauro Giuliani: Rossiniana č. 2, op. 120

Augustin Barrios Mangoré: Valčík, č. 3, op. 8

Isaac Albéniz: Sevilla zo Španielskej suity č. 1 , op. 47

Francisco Tárrega: Fantázia na tému z opery La Traviata

Francisco Tárrega: Benátsky karneval


Tomáš ŠELC, barytón (Slovensko)

Dana HAJÓSSY, klavír (Slovensko)

Program:

Antonín Dvořák: Biblické piesne, op. 99, výber

Peter Iljič Čajkovskij: Romance, výber

Alexander Albrecht: Piesne, výber

 

Vstupné: 4,- € Platia abonentné vstupenky SFKU

zobraziť »»

XXIII. STREDOEURÓPSKY FESTIVAL KONCERTNÉHO UMENIA

Utorok 16.04.2013 o 1600 hod.

KONCERT VÍŤAZOV SÚŤAŽÍ SLOVENSKÝCH KONZERVATÓRIÍ

Vstup  v o ľ n ý


Utorok  16. 4.  2013 o 1900 hod.

KOMORNÝ KONCERT

Daniel OTTENSAMER, klarinet (Rakúsko)

Christoph TRAXLER, klavír (Rakúsko)

Program:

Francis Poulenc: Sonáta pre klarinet a klavír in B

Krzysztof Penderecki: Tri Miniatúry

Charles-Marie Widor: Introdukcia a Rondo

Joseph Horovitz: Sonatína pre klarinet a klavír

 

AMARYLLIS QUARTET, sláčikové kvarteto (Nemecko)
Program:

Joseph Haydn: Sláčikové kvarteto G dur, op. 64, č. 4 „Minetti“

Benjamin Britten: Sláčikové kvarteto C dur, op. 36, č. 2

 

Vstupné: 4,- €  Platia  abonentné vstupenky SFKU

zobraziť »»

XXIII. STREDOEURÓPSKY FESTIVAL KONCERTNÉHO UMENIA

Pondelok 15.04.2013 o 1900 hod.

ŠTÁTNA FILHARMÓNIA KOŠICE – otvárací koncert festivalu

Dirigent: Daniele BELARDINELLI  (Taliansko)

Sólistka: Julia FISCHER, husle (Nemecko)

 

Program:
Ottorino Respighi: Rímske pínie, symfonická báseň

Ottorino Respighi, Rímske fontány, symfonická báseň

Peter Iljič Čajkovskij: Koncert pre husle a orchester D dur , op. 35

 

Vstupné: 6,- 7,-  8,-  €  Platia abonentné vstupenky SFKU

zobraziť »»

Výročný koncert Big Bandu žilinského konzervatória, M. PASTÍRIK, Barbora Švidraňová, Nothing but Swing Trio

Štvrtok 11.04.2013 o 1900 hod.
platia abonentné vstupenky AB
vstupné 6,00,  8,00  a 9,00€

Koncert k 20. výročiu vzniku
Big Bandu žilinského konzervatória
"The Young Swing Generation"

Dirigent: Marek Pastírik, saxofón
Hostia: Barbora Švidraňová, spev
Nothing but Swing Trio v zložení:
Klaudius Kováč, piano
Róber Ragan, kontrabas
Peter Solárik, bicie

zobraziť »»

Veľkonočný organový koncert Monika Melcová

Štvrtok 04.04.2013 o 1900 hod.
platia abonentné vstupenky AB
jednotné vstupné 4,00€

VEĽKONOČNÝ ORGANOVÝ KONCERT

Monika Melcová, významná slovenská organistka pôsobiaca v Paríži a San Sebastiane
Alžbeta Sivoňová, Konzervatórium Žilina
Pavol Valášek, Konzervatórium Žilina

Program:
Johann Sebastian Bach
Prelúdium a fúga d mol BWV 539

Max Reger
Toccata d mol op. 59/5

Johann Sebastian Bach
Prelúdium a súga D dur BWV 532

Joseph Bonnet
Variations de concert op. 1

Louis Vierne
Scherzo de la Deuxieme Symphony op. 20

Monika Melcová
Improvizácia

Johann Sebastian Bach
Prelúdium a fúga G dur BWV 541
Aus dem Leipzigen Handschrift „Schmücke dich o liebe Seele“ BWV 654

Bert Matter
Fantaisie sur Une jeune fillette

Monika Melcová
Improvizácie na témy z publika

 

zobraziť »»

ŠKO, O. DOHNÁNYI, R. Majtánová-klavír, N. Melnik-Ukrajina, M. Mikuš-barytón, Moravský komorný zbor

Štvrtok 28.03.2013 o 1900 hod.
platia abonentné vstupenky AB
vstupné 8,00,  10,00  a 11,00€

Dirigent: Oliver Dohnányi

Sólisti: Regina Majtánová, klavír
Natalia Melnik, soprán (Ukrajina)
Martin Mikuš, barytón

Moravský komorný zbor
Zbormajster:
Jiří Šimáček

 

Program:
Giuseppe Verdi
Predohra k opere Sila osudu
(k 200. výročiu narodenia autora)

Robert Schumann
Koncert pre klavír a orchester a mol

Gabriel Fauré
Requiem op. 48 pre soprán, barytón, zbor a orchester

zobraziť »»

ŠKO, P. VRONSKÝ, A. Patkolová-husle, F. Gutten-husle, J. Pazdera-husle

Štvrtok 21.03.2013 o 1900 hod.
platia abonentné vstupenky AB
vstupné 6,00,  8,00  a 9,00€

HUSĽOVÁ DIELŇA

Dirigent: Petr Vronský
Sólisti:
Anabela Patkolová, husle
Filip Gutten, husle
Jindřich Pazdera, husle


Program:

Lukáš Borzík
Waiting for Gorecki – premiéra orch. verzie
(k 80. výročiu narodenia H. M. Goreckeho)

Jules Massenet
Meditácia z opery Thais

Antonín Dvořák
Mazurek pre husle a orchester op. 49

Charles de Bériot
Koncert č. 9 a mol pre husle a orchester op. 104 (Patkolová)

Felix Mendelssohn – Bartholdy
Koncert e mol pre husle a orchester op. 64 (Pazdera)

zobraziť »»

Matiné pre deti a rodičov, BALKANSAMBEL ŽILINA

Nedeľa 17.03.2013 o 1600 hod.

abonentné vstupenky neplatia
jednotné vstupné: 2,00 €

Matiné pre deti a rodičov

BALKANSAMBEL ŽILINA
Dirigent a moderátor: Marek PASTÍRIK

zobraziť »»

 / Kde nás nájdete / Kontaktný formulár / Úvodná stránka / Podmienky používania / RSS kanál / © 2014 Štátny komorný orchester Žilina